Aire Andaluz

Zespół

Krzysztof Hliniak - taniec

Tancerz i kierownik zespołu, współzałkładał AIRE ANDALUZ w 2001 roku. Instruktor tańca. Absolwent Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego MKiDN NCK z tańca współczesnego i Studiów Podyplomowych z Zarządzania Kulturą UJ. Tańczył w ZTL Krakowiak AWF Kraków.  Uczestnik warsztatów menadżerów sztuki podczas XIII Międzynarodowej Konferencji Tańca i także konferencji Taniec w kulturze globalnej (2014). Członek Stowarzyszenia Polskie Forum Choreologiczne i uczestnik Konferencji PFCH w 2012, 2015 i 2016. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami upowszechniania tańca a także postrzeganiem tańca w społeczeństwie.

Autor i koordynator projektów propagujących taniec i kultury różnych narodów m.in.: FESTIWAL SENTIR FLAMENCO 2004-2013, Podgórskie Święto Tańca i Etniczne Piątki w Dworze Czeczów. Był managerem artystycznym w Studnia Klub na Kazimierzu w Krakowie.

Tańczy od 1990 r. Tańca towarzyskiego uczył się u J.Białego w KTT BAWINEK, modernu w YMCA DANCE GROUP u R.Świerczek. Podczas MLSTW Koszęcin 2006 uczył się tańca współczesnego u K.Skawińskiej i M.Zubkowa, tańca ludowego u Z.iJ.Czechlewskich, tańca klasycznego u M.Jurczyk. Brał udział w Warsztatach Tańców Ludowych LSA Koszęcin 2008 i 2012 poszerzając znajomość tańców polskich u Z.iJ.Czechlewskich, M.Borowiec, J.Świątka i A.Začkovej. Z ZTL Krakowiak nagrał płytę "Idzie już kolęda wszyscy się radujcie". Flamenco uczy się od 1999 r. u M.Drzał, L.La Risy, Ch.Gerber, J.Triguerosa, La Antonii, M.Matuszewskiej, A.Mendak, M.Dębskiej  a także w Amparo de Triana Flamencostudio, Carmen de las Cuevas i Pasionflamenco. Uczestniczył w nagraniou płyty "Raices" Magdaleny Lechowskiej.

Skontaktuj się

  • Krzysztof Hliniak
    +48 888 734 924
    krzysztofhliniak@gmail.com

Znajdź nas:

Współpraca