Aire Andaluz

Zespół

Krzysztof Hliniak - taniec

Tancerz i kierownik zespołu, współzałkładał Aire Andaluz. Tancerz ZTL Krakowiak AWF Kraków. Instruktor tańca - absolwent Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego MKiDN NCK z tańca współczesnego, Studiów Podyplomowych z Zarządzania Kulturą UJ i Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na UMFC w Warszawie. Doktorant KPSC UJ. Uczestnik warsztatów menadżerów sztuki podczas XIII Międzynarodowej Konferencji Tańca.

Autor i koordynator projektów propagujących taniec i kultury różnych narodów m.in.: FESTIWAL SENTIR FLAMENCO 2004-2013, Podgórskie Święto Tańca i Etniczne Piątki w Dworze Czeczów. Manager artystyczny w Studnia Klub w Krakowie.

Tańczy od 1990 r. Tańca towarzyskiego uczył się u J.Białego w KTT BAWINEK, modernu w YMCA DANCE GROUP u R.Świerczek. Podczas MLSTW Koszęcin 2006 uczył się tańca współczesnego u K.Migały i M.Zubkowa, tańca ludowego u Z.iJ.Czechlewskich, tańca klasycznego u M.Jurczyk. Brał udział w Warsztatach Tańców Ludowych LSA Koszęcin 2008 i 2012 poszerzając znajomość tańców polskich u Z.iJ.Czechlewskich, M.Borowiec, J.Świątka i A.Začkovej. Z ZTL Krakowiak nagrał płytę "Idzie już kolęda wszyscy się radujcie". Flamenco uczy się od 1999 r. u M.Drzał, L.La Risy, Ch.Gerber, J.Triguerosa, La Antonii, M.Matuszewskiej, A.Mendak, M.Dębskiej, w Amparo de Triana Flamencostudio (Berlin), Carmen de las Cuevas (Granada) i Pasionflamenco (Granada).

Skontaktuj się

  • Krzysztof Hliniak
    +48 888 734 924
    krzysztofhliniak@gmail.com

Znajdź nas:

Współpraca