Aire Andaluz

Zespół

Działalność‡


Aire Andaluz powstał w Krakowie wiosną 2001 roku.
Wykonujemy tradycyjne style flamenco, sevillanas, rumby oraz muzykę hiszpańską.

Organizowaliśmy od 2004 roku Festiwal Sentir Flamenco, jedyny cykliczny festiwal tego typu w południowej Polsce, którego VIII edycja odbyła się w 2013 roku. Przygotowywaliśmy w 2006 roku oprawę taneczną i muzyczną programu Podróże z żartem TVP2-odc. Meksyk.

W październiku 2011 r. zostaliśmy laureatem ex-aequo II miejsca konkursu na interpretację piosenki Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2011. Teksty piosenek zostały przetłumaczone na język hiszpański przez byłą wokalistkę Magdalenę Lechowską a aranżację rytmiczno-muzyczne opracowali Adam Hliniak i Krzysztof Hliniak.
Jako laureat poprzedniej edycji zespół brał udział także w Grechuta Festival 2013.

Zespół wykonuje także we współpracy z Kwartetem Archi pierwszy w Polsce Koncert Hiszpański, który obejmuje połączenie hiszpańskiej muzyki klasycznej i flamenco. W programie można znaleźć takie utwory jak: Suita hiszpańska I. Albeniza, Romans andaluzyjski P. Sarasatego, Fandango L. Boccheriniego oraz sevillanas i inne style flamenco wspólnie wykonywane przez Aire Andaluz, klasyczny Kwartet Archi, Adama Zalasa - gitara, Ryszarda Habę - instrumenty perkusyjne.


Od 2020 zespól współpracuje z gitarzystą Krzysztofem Cyranem i śpiewaczką Adą Bujak prezentując wspólnie repertuar klasycznych pieśni hiszpańskich i flamenco.

Skontaktuj się

  • Krzysztof Hliniak
    +48 888 734 924
    krzysztofhliniak@gmail.com

Znajdź nas:

Współpraca