Aire Andaluz

Zespół

Adam Hliniak - gitara

Gitarzysta (flamenco, gitara hawajska-lap steel guitar, ukulele, cura), perkusjonista (palmas, darbuka, cajón, bongosy). Instruktor gitary. . Prowadził zajęcia w Klubie Mirage, CK SM Na Kozłówce, CKK Mistrzejowice i w SM I Stopnia DaCapo. Prowadzi lekcje indywidualne, kursy gry na gitarze i instrumentach perkusyjnych i zajęcia z rytmów flamenco i arabskich. Gry na gitarze uczył się u R.Bialica od 1991 r.

Naukę flamenco zaczął w 1994 r. u G.Guzika. Uczył się u C.El Canario i w Carmen de las Cuevas u E.Mayi, w Pasionflamenco i u F.M.Diaza (Granada).

Od 1992 r. występuje z repertuarem gitarowym, poezją śpiewaną, flamenco, muzyką latynoamerykańską, cygańską, arabską i bałkańską. Od 2001 r. wspólnie z K. Hliniakiem założył i prowadzi zespół AIRE ANDALUZ. Współpracuje z: Igliką, La Pasión, Hayat, K. "Amunet" Kostek, A. Dulną i A. Kuchnią. Występował również z zespołami My i Pasaż, Łaĉho Drom, R.Drewnianym, C.Carrasco, J.Delgado i innymi artystami.

Uczestniczył m.in. w: Dniach Maroka, Taboriadzie 2006 (Lublin), ArtPark (Warszawa), Etnofestiwalu 2007-2009 (Malbork). Zaaranżował i wykonał część oprawy muzycznej programu TVP 2 Podróże z Żartem-Meksyk. W odcinkach Peru i Argentyna uczestniczył na zaproszenie zespołu Fiesta Inka. Akompaniował podczas warsztatów flamenco i tańca orientalnego prowadzonych przez: Aishę Yildirim, A.Saffijah Rapacz, M.Salmę Galewską,  A.Będkowską, M.Drzał, Ch. Gerber, K.Hliniaka, K.Amunet Kostek, M.Matuszewską, C.Pilar, L.La Risę, i J.Triguerosa.

Skontaktuj się

  • Krzysztof Hliniak
    +48 888 734 924
    krzysztofhliniak@gmail.com

Znajdź nas:

Współpraca