Aire Andaluz

Zespół

Magdalena Lechowska - śpiew

Magdalena Lechowska urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Pobyt w Ameryce Południowej pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Jej pasją od zawsze była muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji.
W dzieciństwie uczyła się gry na skrzypcach u boku swojego ojca - Andrzeja Lechowskiego. W dorobku artystycznym ma występy jako skrzypaczka w licznych orkiestrach kameralnych w Kolumbii.
Jest wokalistką zespołu Aire Andaluz flamenco & latino od jego początków w 2001 r. Razem z zespołem wykonuje repertuar flamenco i latynoamerykański. Śpiewu flamenco uczyła się u grenadyjskich śpiewaków: Carmen Fernandez i José Antonio Santiago "El Cafelete". Brała udział w licznych warsztatach śpiewu flamenco m.in. z José Parrono i Irene Alvarez. Jest jedną z niewielu wokalistek w Polsce śpiewających flamenco.
W 2005 r. poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać tanga argentyńskie. Ma za sobą występy na prestiżowych festiwalach jak „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz wernisażach wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa Stanisława Markowskiego.
W kwietniu 2008 r., wygrała edycję konkursu „Śpiewać Każdy Może” w CK Rotunda w Krakowie wykonując utwór "Llorona" Chaveli Vargas z akompaniamentem Adam Hliniaka. W 2010 roku występowała razem z Adamem Hliniakiem u boku Akiko Biedroń w II edycji Mam Talent. W 2011 roku zakwalifikowała się do półfinału IV edycji programu Mam Talent TVN wykonując nietypowy repertuar meksykański wywierając niezwykłe wrażenie na jury.
Przetłumaczyła na język hiszpański słowa piosenek "Ocalić od zapomnienia" i "Na szarość naszych nocy" zgłoszonych na wygrany przez zespół Aire Andaluz konkurs na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty w ramach Grechuta Festival 2011.
W 2014 roku wydała autorską płytę z muzyką hiszpańską, latynoamerykańską i polską poezją pod tytułem "Raíces". To połączenie polskich i latynoskich korzeni artystki.
Jej silny i bardzo temperamentny głos świetnie sprawdza się w interpretacji argentyńskich tang, pieśni flamenco i żywiołowej muzyki latynoskiej.

Skontaktuj się

  • Krzysztof Hliniak
    +48 888 734 924
    krzysztofhliniak@gmail.com

Znajdź nas:

Współpraca