Aire Andaluz

Aktualności

2014.12.04 - Premiera płyty

2014-12-04
Aire Andaluz

2014.12.04, godz. 19 - Premiera płyty "Raices" Magdaleny Lechowskiej
Klub Alchemia, ul.Estery 5, Kraków

Koncert premierowy płyty RAICES Magdaleny Lechowskiej - Polki o latynoskiej duszy.

„Raíces” to powrót do Korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej. Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukazuje w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego.

„Raíces” porwie słuchaczy w niezwykłą muzyczną podróż, rozpoczynającą się w spalonej słońcem Andaluzji, poprzez romantyczną Kubę, tętniący kolorem Meksyk, egzotyczną Kolumbię, skończywszy w południowych Andach. Dzięki korzennym brzmieniom i aranżacjom, można uchwycić naturalność, prostotę a zarazem niezwykłe piękno i malowniczość charakterystycznych stylów muzycznych przemierzanych krajów.

Na jednym krążku znalazły się melodie i rytmy geograficznie odległe, lecz emocjonalnie bliskie sobie: począwszy od namiętnego flamenco, poprzez nastrojowe kubańskie bolera, przeszywającą meksykańską ranczerę, tętniącą życiem kolumbijską kumbię i nostalgiczne melodie andyjskie.

Wielką niespodzianką są niekonwencjonalne interpretacje ponadczasowych polskich piosenek Marka Grechuty, wykonywane w języku hiszpańskim i w rytmie flamenco, które nabierają zupełnie nowego brzmienia.

Bilety w cenie 20 zł/25 zł (w dniu koncertu)

Skontaktuj się

  • Krzysztof Hliniak
    +48 888 734 924
    krzysztofhliniak@gmail.com

Znajdź nas:

Współpraca